Ключови моменти при офис преместване

Процесът на местене на офис е доста по-сложен от това да смениш апартамент. Тук на първо място се нареждат типа вещи, които трябва да се местят, а именно скъпо офис оборудване. Смяната на адреса на работното място засяга много хора – това са всички служители във фирмата и евентуално клиентите й. Предварителната подготовка е задължителна, за да не се наруши нормалният работен процес и за да не загубите клиенти поради някакво забавяне.

Най-правилният подход би бил своевременно да уведомите служителите си за местенето на офиса. Подгответе ги отдалече, още щом вземете решението, а когато вече намерите подходящото помещение им кажете поне един месец предварително, че ще се местите там. Така ще имат време да свикнат с мисълта и да се нагласят към новата ситуация.

Комбинирането на корпоративно преместване с работния график на компанията изисква известна доза мултитаскинг и гъвкавост. С предварително изготвен план на местенето, който да се следва стриктно, няма да има изпуснати крайни срокове, което е добре и за вас, и за клиентите ви. Те също трябва да бъдат информирани за смяната на адреса на офиса ви.

home computer wrapped up in brown paper on a white backgroundЩо се отнася да самото местене, най-внимателно трябва да се опакова офис техниката, в това число принтери, копирни машини, компютри, смарт телевизори. Превозването й също е сред ключовите моменти, на които трябва да се обърне особено внимание.

Ако погледнете на местенето на офиса като на ново начало, а не като край на една ера, тогава то не би изглеждало толкова стресиращо. За момент може да почувствате, че губите почва под краката си, но помнете, че това е за кратко.

Динамичната среда на работа в Happy и фирмените обучения

training-programВ една динамична работна среда служителят е заобиколен от изменящи се обстоятелства, към които трябва да се адаптира. Появяват се и непредсказуеми ситуации, с които трябва да се справи. Вътрефирменото обучение помага за тяхното преодоляване. Служителят е този, който трябва да ги пребори в реални условия и от неговите придобити умения зависи дали ще може. Дори ситуацията да не е идентична, натрупаните знания могат да се приложат към нея в изменена форма.

Ето защо такива периодични трейнинги са необходими. Те не само надграждат над наученото дотук, но и подобряват квалификацията. Тук има и един друг фактор – когато си оттренирал нещо няколко пъти в симулирана ситуация, ти е по-лесно да реагираш в реална. Така умът ти го запомня и не си под стрес, когато се случи в действителност. Ще дам примера с шахматистите, които толкова много тренират ума си да помни ходове, че могат да изиграят цяла една игра наум в различните вариации, които може да има.

В този ред на мисли се сещам за една българска компания, която много държи на фирмените обучения – Хепи. Там служителите наистина работят динамично. В постоянно движение са, нещата бързо се менят, темпото е високо и който се е хванал на работа в Happy, трябва да е в крачка с него. За първата 1 г. минаваш няколко нива на обучение. Тестват те теоретично и практически, сертифицират те вътрешно, а после има и външни обучения. Минеш ли тази година, заплащането в Хепи, както и социалният пакет, расте. Доколкото знам, прилагат някакъв западен модел на управление на персонал, който не ощетява никого от служителите, дори и онези, които работят „зад кадър“, т.е. в кухнята. Общо взето, бонуси има за всички при добре свършена работа.

При тези условия нищо чудно работата в Хепи, която си започнал със съзнанието, че ще е просто старт на кариерата ти, да се превърне в постоянна. Все пак не са много фирмите, които регулярно провеждат обучения за служителите си, особено у нас. Когато един служител вижда, че работодателят му го е грижа за него, той е по-склонен на отвърне със същото, не мислите ли?